אדריכלים - מתייעצים, משווים וחוסכים

אדריכלים

 

 

כל מה שצריך לדעת על אדריכל

 

ברוכים הבאים לאתר בעלי מקצוע שירות 10, כאן ניתן לקרוא המלצות, לקבל ייעוץ מקצועי והצעות מחיר בקליק לעבודות אדריכל - וכל זה ללא עלות וללא התחייבות!

 

ייעוץ טלפוני והצעת מחיר ללא התחייבות!
 

 

היום כבר אין צורך להשקיע זמן בחיפוש אחר אדריכל טוב, אתר שירות 10 בדק ומצא עבורכם אדריכלים איכותיים ומקצועיים שקיבלו ביקורות חיוביות והמלצות מגולשים ועכשיו גם אתם יכולים להינות מייעוץ מקצועי בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות, מלאו את טופס בקשה להצעת מחיר ועד 3 אדריכלים יחזרו אליכם טלפונית, בדרך זו תקבלו תשובות לשאלות וגם תעשו השוואת מחירים.

 

איך לבחור אדריכל בעידן האינטרנט?העבודה של ארכיטקט הינה מגוונת, מלאת אתגרים וחשיבה יצירתית, כך שגם אם קיימים כללים שקבועים לכל עבודה, לכל פרויקט יש ייחוד משלו.

כדי להיות אדריכלית מקצועית או אדריכל מקצועי יש צורך בנטייה אומנותית וחשיבה יצירתית. כמו כן, על האדריכל להבין בתחום ההנדסה – כך שבהחלט ניתן לומר כי לא כל אחד יכול לעסוק בתחום אשר משלב בין חוקים ברורים וסדר ובין יכולת חשיבה מחוץ לקופסא.

ניתן להתמחות במגוון סוגים של אדריכלות- ניתן למצוא אדריכל מומחה לבתים פרטיים, ניתן להתמחות בתחום אדריכלות ירוקה, ניתן למצוא אדריכל מבני ציבור, אדריכל דירות מגורים, אדריכל מבני תעשיה, אדריכל מבני מגורים ועוד.

 

מה עושה אדריכל ומה תחומי האחריות שלו?

 

כפי שכתבנו, כל פרויקט שונה מהאחר אך עדיין קיימים שלבים קבועים לכל פרויקט. השלבים הללו הינם: שלב התכנון המקדים, שלב תכנונים סכמטיים, שלב הפיתוח של העיצוב, שלב המסמכים, שלב הצעת המחירים ושלב ניהול הבנייה.

בשלב הראשון התכנון של המקום – בשלב הראשון מגיעים האדריכל והמזמין של הפרויקט אל השטח ויחד הם קובעים את המטרות של הפרויקט. בשלב זה הם גם מתכננים אותו כך שיתאים לתנאי השטח. לפעמים מתלווה אליהם קבלן הבנייה.

בשלב השני האדריכל ומזמין הפרויקט עוסקים במבנה הרעיוני, כלומר בתרגום התוכניות והצרכים של האדם שהזמין את הפרויקט. בשלב זה משרטט האדריכל את תוכנית הבנייה באופן כללי ורק אחרי השרטוט הכללי הוא יורד לפרטים. במידה והלקוח אישר את התוכניות יכול האדריכל לעבור אל השלב השלישי – השלב בו מתבצע פיתוח העיצוב.

השלב שלישי – בשלב זה מתמקדים הלקוח והאדריכל בעיצוב של השטח, המבנה והיסודות, בין היתר מסמן האדריכל את מיקום החלונות, גובה הקירות, בחירת החומרים ועוד.

הרביעי מכין האדריכל את כל המסמכים – השרטוטים, המוצרים, הרכיבים, התוכניות של הבידוד, מיקום החלונות, הדלתות והקירות וכו'. שלב זה נקרא הכנת כתב כמויות והוא כולל את כל הנתונים ההנדסיים וכל החיבורים למערכות, אלמנטים דקורטיביים, מפרט של החשמל והמים, פנלים, ריצוף, עלויות הפירוק, עלויות ההריסה ועוד.

חשוב מאוד לערוך את כתב הכמויות באופן מסודר כך שיהיה הכי מפורט ומדויק שניתן.

כדי לבצע את החישובים ניתן להשתמש במחירון של המשרד לשיכון ובינוי. במידה והתהליך כולל קבלת היתר בנייה ניתן להשתמש במחשבון אגרות בנייה אשר יסייע בחישוב האגרות שיש לשלם עבור ההיתר.

בשלב החמישי מקבל הלקוח את המסמכים מהאדריכל ויחד הם בוחרים את קבלן השיפוצים.

לאחר בחירת הקבלן מגיע השלב השישי, זהו השלב בו מתחילה העשייה והאדריכל מסייע לקבלן להבין את הצרכים והרצונות של הלקוח. אדריכל איכותי ימשיך לפקח על עבודתו של הקבלן לכל אורך התהליך.

 

מה ההבדל בין עיצוב פנים לתכנון אדריכלי?

 

אנשים רבים אינם יודעים מהם ההבדלים בין עיצוב פנים ובין אדריכלות.

שני התחומים דומים אך עדיין, יש הבדלים רבים בין השניים.

ההבדל הראשון הוא העבודה הטכנית שמבצע האדריכל, שכן הוא עוסק בתכנון החיצוני של המבנה.

בניגוד לעבודתו הטכנית עוסק מעצב הפנים במראה של הבית מבפנים ומתאים את מראהו לצרכים של הלקוח.

ישנם אדריכלים אשר עוסקים גם בתחום עיצוב הפנים אך הם מתמקדים בעיקר במראה הבית מבחוץ.

במידה ומעצב הפנים עוסק בעיצוב פנים מבחינה מקצועית הוא ישלב בין התחום הטכני אשר כולל את עבודות ההריסה, הבניה, האינסטלציה, הריצוף וכו' יחד עם בחירת התאורה, החומרים, הצבעים ועוד.

 

איך למצוא אדריכלים מובילים? מה חשוב לבדוק?


אם החלטתם לקבל שירות מאדריכל, חשוב מאוד לבצע בדיקה מקיפה ולהתמקד במספר פרטים חשובים. ראשית, יש לבדוק את תיק העבודות של האדריכל, לבדוק את התמונות מהפרויקטים שביצע אך לא להסתפק בהן ולבדוק האם הוא פתוח לסגנונות רבים וביניהם לסגנון שאתם מעוניינים לקבל. מומלץ לבקש מהאדריכל מספרי טלפון של מספר לקוחות, לשוחח איתם, לשאול שאלות ולהתרשם מדעתם.

כמו כן, יש לבדוק את הניסיון והמקצועיות של האדריכל, לכן יש לבדוק האם יש לאדריכל השכלה בתחום. כמו כן, חשוב לקבל שירות מאדריכל שמתעניין בפרויקט ופנוי לעבודה, במידה והאדריכל עמוס בעבודה ועוסק במספר פרויקטים בו זמנית הוא לא יוכל להעניק לפרויקט את מלא תשומת הלב ואיכות העבודה תרד.

נוסף על כך, יש לבחור באדריכל הגון אשר גובה מחיר שמתאים לתקציב שלכם, כמובן שלא רצוי לחסוך (כל עוד אתם יכולים להרשות לעצמכם) ובמידה ומדובר על אדריכל איכותי שווה להשקיע סכום גבוה יותר כדי לקבל את התוצאות הרצויות. כמו כן, רצוי לבדוק האם האדריכל יכול לעבוד עם הרשות המקומית, יכולתו לעבוד מולה עשויה לקצר את זמן קבלת אישורי התוכניות וכמובן שיש לסגור חוזה מפורט אשר מתאים לכם.

החוזה יכיל את הפרטים של המפקחים, התקציב, היעדים של הפרויקט ושלבי העבודה.

 

הגיע הזמן לקבל מידע והמלצות על אדריכלים


תוכלו למצוא אדריכלית בתים פרטיים, אדריכל לבתי יוקרה, אדריכל מבני ציבור, אדריכל פנים וכו' בדרכים שונות, להלן כמה דרכים מומלצות:

אופציה ראשונה:

אפשרות אחת תהיה לפנות אל חברים, קרובי משפחה, קולגות או מכרים ולבקש מהם המלצות על אדריכלים איכותיים ומקצועיים אשר ביצעו את העבודה לשביעות רצונם. החברים, בני המשפחה וכו' יוכלו גם להזהיר אתכם מפני אדריכלים שאינם מקצועיים.

אופציה שנייה:

אפשרות נוספת תהיה לערוך חיפוש באתרים באינטרנט. תוכלו להקליד את המשפטים: "אדריכל מומלץ", "אדריכלים המלצות" או "משרד אדריכלים מומלץ" ולמצוא מגוון אתרים של אדריכלים.

כאשר תבחנו את האדריכלים זכרו לבדוק מהו הניסיון והוותק של האדריכל, האם האתר מכיל תמונות של פרויקטים והמלצות של לקוחות, היכן רכש האדריכל את השכלתו, באילו תחומים הוא מתמחה- האם הוא אדריכל מבני מגורים, בינוי ערים, האם הוא מתמחה בתחום עיצוב משרדים או עיצוב חנויות, האם הוא מתמחה בתחום מיתוג אדריכלי, אדריכלות ועיצוב פנים וכו'. נוסף על כך, יש לבדוק באילו אזורים עובד האדריכל ומהם המחירים שהוא גובה עבור עבודתו.

כדי לדעת האם המחירים סבירים רצוי לבדוק מהי עלות אדריכל ממוצעת. תוכלו לקבל אינפורמציה בנוגע למחירי השוק על ידי הקלדת המשפט: "אדריכלים השוואת מחירים" או "אדריכל בתים מחירים" ותמצאו את המידע הדרוש.

אופציה שלישית:

נוסף על כך, תוכלו לגלוש בפורומים אשר עוסקים בתחום האדריכלות. תוכלו להקליד את המשפטים: "מהנדס בניה פורומים", "אדריכל בניית וילה פורום", "אדריכל נוף פורום" (זאת במידה ואתם זקוקים לשירות של אדריכל נוף), תוכלו להקליד את המשפט: "פורומים ליווי אדריכל לבניית בית" וכו' ותמצאו מגוון פורומים.

גולשי הפורומים יוכלו לספק לכם המלצות על אדריכלים בצפון, אדריכלים במרכז או אדריכלים בדרום, יוכלו לספר לכם על תהליך בניית תוכנית אדריכל, יוכלו לענות לכם על השאלה: "כמה עולה שירותי אדריכל?", יוכלו לספר לכם על פרויקטים שביצעו בעזרת אדריכל מנוסה ועוד.

 

בחנתם? בדקתם? הגיעה השעה לבחור

 

לאחר שתבחנו את האדריכלים הקיימים, תבדקו מהי השכלתם, האם הם ביצעו עבודות בסגנון שמתאים לכם, האם הם עובדים בצורה מסודרת ומדויקת, האם הם יצירתיים ובעלי ראש פתוח, כמה המלצות קיבלו ומהם המחירים שהם גובים, תוכלו לבצע את הבחירה הנכונה.

 

טיפים לבחירת אדריכלים


אין ספק שאחת ההחלטות הקשות הנלקחות בעת בניה, שיפוץ או מעבר דירה היא בחירת אדריכל.

אחרי הכל מדובר על בעל מקצוע שיקבל החלטות חשובות מאוד בנוגע למקום שתגורו בו בשנים הקרובות.

החלטות שישפיעו באופן ישיר על אורך החיים שלכם בשנים הבאות. כמובן שגם אתם שותפים לתהליך, אך קחו בחשבון שהאדריכל שתבחרו אמור למנוע מכם לעשות טעויות מקצועיות.

אז הנה משהו שיעשה לכם קצת סדר בנוגע לבחירת ארכיטקט.

 

איך בוחרים ארכיטקט?


בחירת אדריכל חייבת להיעשות בראש ובראשונה על כימייה וטעם משותף ביניכם לבין האדריכל. על טעם וריח אין מה להתווכח, לכן כדאי מאוד שתראו עבודות קודמות של אותו אדריכל.

בקשו לצאת איתו לסיורים בפרויקטים קודמים.

שימו לב לאופי המבנה, לחלוקת הפנים, עיצוב החלל וגם עבודות הגימור.

אם אהבתם את מה שראיתם, אל תחשבו פעמיים פשוט תחתמו על חוזה.

 

אדריכלות פנים, למה צריך את זה בכלל?


אחת הטעויות הנפוצות בבניית דירה היא ויתור על עיצוב פנים.

בדרך כלל התקציב נגמר בבניית הפרויקט ואז לפני הכניסה אל הבית החדש הכסף נגמר. במקרה הטוב נקנים רהיטים חדשים לפני הכניסה לבית, במקרה הרע המעבר נעשה עם אסופה של רהיטים ישנים שהצטברו עד כה.

מעצבת פנים תעזור לכם למקם את הרהיטים בבית בצורה הנוחה ביותר, כך שתנצלו את גודל החלל של הבית שלכם עד תום ותוכלו ליהנות מהמרחב בבית החדש.

לא כדאי לוותר על פגישה עם מעצבת פנים במיוחד לא כשנלקחות החלטות קריטיות כמו בחירת מטבח או חדרי אמבטיה.

 

למה להתייעץ עם אדריכל נוף?


אם יש לכם גינה המשקיפה אל נוף כפרי או פראי כדאי לקחת בחשבון איך תבנו את הבית שלכם בצורה שתאפשר לכם ליהנות ממנו בצורה המקסימאלית.

ייעוץ עם אדריכל נוף יקל עליכם לנצל את הפוטנציאל הטמון במיקום של הבית שלכם.

 

האם אדריכלים מפורסמים טובים יותר?


עיצוב בתים אינו מסתכם רק בשם האדריכל. ניתן למצוא אדריכלים במרכז בצפון ובדרום שאמנם שמם אינו הולך לפניהם אך יש להם רקורד עשיר בהקמת פרויקטים שונים.

אדריכלים מפורסמים הם לרוב יקרים יותר, כך שאם יש לכם תקציב מוגבל כדאי לבדוק עם אדריכלים פחות ידועי שם.

 

כמה עולה שירותי אדריכלים?

 

טווחי מחירים לעבודות אדריכלים

אדריכלות נוף לבתים פרטיים – 1,000-1,800 ש"ח

אדריכלות נוף למועצות ורשויות מקומיות – 4%-7% מעלות הפרויקט

שעת עבודה של אדריכל – 100-300 ש"ח

שעת פיקוח של אדריכל – 100-300 ש"ח

תכנון של אדריכל בבניית וילות – 4%-8% מעלות הבנייה

תכנון של אדריכל בבניית בינייני מגורים – 2.5%-4% מעלות הבנייה

תכנון מבני תעשייה של אדריכל – 2%-5% מעלות הבנייה

הכנת תוכנית של אדריכל ללא ליווי הפרויקט – 4,000-8,000 ש"ח

ט.ל.ח