איתור נזילות - מתייעצים, משווים וחוסכים

איתור נזילות מים

 

 

כל מה שצריך לדעת על איתור נזילות מים

 

ברוכים הבאים לאתר בעלי מקצוע שירות 10, כאן ניתן לקרוא המלצות, לקבל ייעוץ מקצועי והצעות מחיר בקליק לאיתור נזילות מים - וכל זה ללא עלות וללא התחייבות!

 

ייעוץ טלפוני והצעת מחיר ללא התחייבות!
 

 

היום כבר אין צורך להשקיע זמן בחיפוש אחר חברת איתור נזילות טובה, אתר שירות 10 בדק ומצא עבורכם חברות איתור נזילות מים איכותיות ומקצועיות שקיבלו ביקורות חיוביות והמלצות מגולשים ועכשיו גם אתם יכולים להינות מייעוץ מקצועי בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות, מלאו את טופס בקשה להצעת מחיר ועד 3 חברות יחזרו אליכם טלפונית, בדרך זו תקבלו תשובות לשאלות וגם תעשו השוואת מחירים.

 

איתור נזילות מים


אין דבר יותר מרגיז מלקבל חשבון מים מנופח במיוחד.

האמת, שלא תמיד חשבונות המים מתנפחים בגלל צריכה מוגזמת, לעתים הסיבה היא לא בהכרח שימוש לא חסכוני במים, אלא נזילות נסתרות. מה עושים, איך בודקים ובעיקר איך נמנעים מהתופעה הממש לא נעימה הזו.

כל זאת בהמשך..

 

איתור נזילות מים – שלב ראשון

 

הדרך היעילה ביותר לבדוק האם קיימת נזילת מים היא על ידי בדיקה פשוטה. ממש לא צריך להיות אינסטלטורים על מנת לבצע בדיקת נזילת מים. כל מה שצריך הוא לסגור את כל הברזים בבית, גם את אלו של השירותים, לוודא שמכשירי חשמל הצורכים מים אינם פועלים (כמו למשל מכונת כביסה). ופשוט לגשת אל שעון המים ולבדוק האם הוא מסתובב.

אם הוא מסתובב, הרי שיש נזילת מים.

אם הוא עומד במקומו, הכל בסדר. אבל זה אומר שעדין תצטרכו לבדוק כי אין נזילת מים במהלך השימוש.

 

איתור נזילת מים לפני השעון

 

במקרים מסוימים יתכן שמקור הנזילה הוא בכלל לפני שעון המים שלכם, אך החשבון שלכם ימשיך להתנפח אם לא תבדקו זאת.

איך מבררים? על ידי בדיקה פשוטה.

לאחר שסגרתם את כל הברזים בבית וראיתם שהשעון ממשיך להסתובב, סגרו את השיבר הראשי.

אם השעון ממשיך להסתובב הבעיה אינה שלכם אלא של רשות המים המקומית ועליכם ליידע אותם בהקדם בכדי שיפעלו לתיקון התקלה.

 

בדיקת איטום – איך עושים זאת?

 

אחת הסיבות שבגללן אנחנו מקבלים חשבונות מים מנופחים היא ברזים שאינם סגורים כראוי.

חלק ניכר מתחום שירותי אינסטלציה ובמיוחד כשמדובר על נזילות מים הוא איתור נזילות ואיטום.

קבלו חוק אינסטלציה פשוט: כל צינור מים חייב להתחיל ולהסתיים בגומייה. ברוב מקרי הנזילות, גומייה זו נשחקת ויש להחליף אותה.

 

איתור נזילות בקירות

 

חשוב לזכור כי מערכת הברזים נמצאת גם במקומות סמויים מהעין.

עקבו אחר מסלול הברז והסתכלו על הקיר. אתם רואים סימני עובש או רטיבות, רוב הסיבות לכך הן נזילה פנימית בתוך הקיר וזה בדיוק הזמן להזמין אינסטלטור.

 

טיפים לאיתור נזילות מים

 

מרגישים את הזרם במקלחת נחלש? מתחילים לראות עובש בתקרה? זה הזמן לפעול! שאפשהו ברחבי הבית או בגינה ישנה נזילה התוצאות יכולות להיות, מדרגת הפרעה קלה לחיי היומיום בבית ועד לסכנת בריאות של ממש!

ולכן ברגע ההבחנה בבעיה הגיע הזמן להתחיל לחקור ולשכור את שירותיה של חברה מקצועית לאיתור וטיפול בנזילות מים! מהתשובה לאייך מאתרים נזילות ועד לאיך למנוע אותן, כל השאלות שרציתם לשאול ולא היה לכם את מי – עכשיו בהמשך!

 

מים זה בריא לא? – הסכנות

 

אז למה זה כ"כ מסוכן שיהיו לנו נזילות בקירותתקרות וכו'? למה חשוב לתקן מיד ולא לדחות? ובכן הנה 5 סכנות שאף אחד לא רוצה להתעסק איתן:

1. נזילת כסף! – מים שזורמים ינפחו לכם את החשבון מים עד למאות שקלים מיותרים!

2. עובש – עובש הוא מסוכן מהמון בחינות אך בעיקר מהבחינה הבריאותית! עובש גורר פטריות וחיידקים אשר עלולים להזיק לריאות משמעותית ולגרום נזקים גופניים חמורים נוספים – אם יש תינוקות, פעוטות וחיות מחמד בבית הסכנה היא ממשית!

3. ריח – כמו שמים מעופשים בשלוליות או מאגרי מים גורמים לריחות לא נעימים כך גם בביתכם יתקיים! בבית שבו אתם חיים הדבר האחרון בו תרצו זה ריח מעופש ומסריח!

4. נזק משמעותי לסביבה החיצונית – נזילות מחלחלות אל הקירות, אל הרצפות ואפילו אל רהיטים ויכולים לגרום לנזק רב ובלתי הפיך! לעתים אפילו במקבלים נהרסים כמה וכמה פריטים והנזק יכול להסתכם באלפי שקלים!

5. נזק לסביבה הפנימית – הכוונה לנזק לאינסטלציה ולחשמל! צינור שהוא חלוד או סדוק יכול להרחיב את התפשטות החלודה או להגדיל את הסדק אם לא מטפלים במידיות בנזילה, בנוסף לכך, נזילה במקום שבו נמצא חשמל יכולה לגרום לקצרים ואף להתחשמלות של אחד מבני הבית ולגרימת סכנת חיים של ממש!

אם זה לא הספיק להכניס לכם מוטיבציה, תמיד תזכרו שמים שסתם נוזלים ללא שימוש וללא מטרה הם בזבוז של משאבי הטבע ופוגעים בסביבה שלנו ובכלל בכדור הארץ, חסכו במים למען הדורות הבאים ושימו לב לנזילות!

 

איך מאתרים?

 

היום זה לא כמו פעם! פעם, היו פשוט הורסים את הקירות, קודחים וחופרים עד שהיו מוצאים את הנזילה! לפעמים זה היה אפילו מלווה בטעויות והרס מיותר של קירות, תקרות וחפצים בבית.

היום, אין צורך בקידוחים, בניחושים ותהיות, הטכנולוגיה פתרה את הכל עבורנו! כיום השיטה הרווחת לאיתור נזילות היא באמצעות מצלמה תרמית!

כל חומר שהינו מעל 0 מעלות צלזיוס נקלט במצלמה בשל תכונתו לפלוט קרינה אלקטרומגנטית.

המצלמה מתבססת על שיטת סריקה באינפרה אדום אשר מודדת את הקרינה האלקטרומגנטית ומספקת תצלום המראה בדיוק איפה מקור הקרינה, כך יודעים בדיוק לאתר את מקור הנזילה ויכולים לפתח תכנית יעילה לתיקונה.

חשוב לציין, שימוש בציוד טכנולוגי זה צריך להיעשות ע"י איש מקצוע מנוסה ומיומן שבא מחברה מוכרת ומוסמכת.

אין אפקטיביות לטיפול אם הוא מבוצע ע"י אדם שאיננו מיומן ומוסמך שיכול לגרום יותר נזק מתועלת!

 

איך מטפלים?

 

אז איך מטפלים בעצם בנזילות? ובכן השיטות מגוונות ושונות והכל תלוי בבעיה עצמה.

כיום, ישנן שיטות שבכלל לא מצריכות קידוחים או חפירות ובלגן בבית. דוגמא לאחת מהן היא שיטת "הצינור בתוך צינור": כעיקרון, אם יש סדק או צינור חלוד מאתרים אותו באמצעות סיב אופטי אל תוך הצינור ומילוי המעטפת הפנימית בחומר היוצר מעין צינור חדש בתוך הצינור הקיים – בלי שבירות ובלי חפירות ופתרתם את הבעיה!

חשוב לציין לגבי טיפול בנזילות: טיפול שמתבצע ע"י איש מקצוע מיומן ומנוסה יותאם אישית אל הבעיה הנתונה וחשוב למצוא איש מקצוע מומלץ בעל מוניטין ושלל לקוחות מרוצים שתוכלו לסמוך עליו שיתאים לכם את הטיפול הכי מתאים ונחוץ עבורכם!

 

למה זה קרה לי?

 

אז למה זה קרה לי? איך בעצם קורות נזילות? ובכן ישנן כמה סיבות:

צינור חלוד – חלודה פשוטה יכולה לגרום לנזילות בכל צינור.

צינור סדוק – קורה שצינורות נסדקים מכל מיני סיבות בין אם זה בחצר או בבית.

חדירת שורשים למערכות האינסטלציה – כן זה קורה, שורשים במשך הזמן יכולים לחדור ולגרום לעיוותים בצינורות ופגמים שונים.

חדירת מי גשמים – מי גשמים יכולים לחדור מכל מיני מקומות בעיקר במקומות עם אקלים חורפי או טרופי.

עבודה שגויה של אינסטלציה – אינסטלטור לא מנוסה ולא מיומן שעשה עבודה "חאפרית" יכול לגרום לנזילות בהמשך.

עבודת בניין שגויה – קידוחים וחפירות שבוצעו ע"י אנשי מקצוע לא מיומנים ומקצועיים יכולים לגרום לפגיעות בצנרת ואם לא שמים לב ומתקנים – לנזילות!

כל אלה הם מקרים שיכולים לקרות בכל בית, בכל מקום! בין אם הסיבה למקרה היא איש מקצוע לא מיומן או התיישנות של המבנה, זה יכול וסביר להניח שגם ייקרה! חשוב לציין שבנוסף לנחיצות המידית לתיקון הנזילה, שתבררו גם מה היה המקור והבעיה מלכתחילה, לדוגמא: אם מדובר בדירה חדשה, חשוב שתפנו לקבלן וליזם לקבל תשובות ופיצוי.

 

איך למנוע להבא? טיפים שימושיים

 

אז איך בעצם תמנעו את הנזילות? איך בכלל לא תגיעו למצב שכזה? ובכן בכלל, בכלל לא להגיע למצב של נזילות זה לא תמיד תלוי בכם אך יש הרבה דברים שתוכלו לעשות כדי לצמצם משמעותית את הסיכוי לנזילות בביתכם, הנה כמה טיפים שיחסכו לכם לא קצת כסף ויעזרו לכם לשמר את ביתכם בתבונה:

1. בדיקה שנתית – אינסטלטורים ממליצים שפעם בשנה תבצעו בדיקת איתור נזילות בכדי להיות בטוחים אך עצה זו מומלצת יותר לבתים שבהם יש היסטוריה של נזילות רבות או בתים ישנים מאד. תמיד טוב להיות בטוחים שהבית שלכם יבש, אל תתעצלו והזמינו בדיקה אחת לשנה אם אתם חוששים מנזילות!

2. גג! – הגג הוא המקום הכי מועד לפורענות בכל הנוגע לנזילות! בייחוד בחודשי החורף! אז איך אפשר להתכונן ולנטרל את הגג כמקום שמרבה לספוג בעיות ממים? בדקו את המרזבים וודאו שאינם חסומים, וודאו שדלת היציאה לגג הנה חסומה ואטומה כדי שגשמים לא יגלשו אל תוך הקומות התחתונות ואם בגגכם יש רעפים עשו בדיקה וודאו שכל רעף במקום ודאגו להחליף כל רעף שבור.

3. טיפול בסדקים בקירות החיצוניים והפנימיים – לפעמים, שמים לב לסדקים בקירות החיצוניים של הבניין. סדקים אלה נפוצים יותר במעטה החיצוני של הבניין אך יכולים להופיע גם בקירות הפנימיים. סדקים אלה יכולים להתרחב ומים יכולים לחלחל לתוכם ולגרום נזק ולכן רצוי בעזרת חומר סילקוני על בסיס טרפנטין למלא את הסדק ולטפל בו, בייחוד בסביבת חלונות.

4. מניעת עובש – צביעת הקירות בצבע נגד פטריות וחימום בימות החורף באופן שווה בבית יוכלו לצמצם את הסיכוי לעובש בתקרות ובקריות בביתכם.

5. הצבת משאבות – מקלטים וגינות הם מקומות מועדים לפורענות בכל הנוגע להצפות של מים בימות החורף ולכן אם ידועה לכם הבעיה רצוי לטפל בה בהצבת משאבות מיוחדות מבעוד מועד שיפתרו את הבעיה.

 

כמה עולה איתור נזילות מים?


ובכן המחיר מתחלק לשניים, מחיר הבדיקה ומחיר הטיפול. מחיר בדיקת איתור נזילות במצלמה תרמית נע בין 800 – 1,500 שקלים, ולגבי הטיפול? ובכן המחיר יכול לעלות בין 150 שקלים רק לביקור של אינסטלטור מוסמך ועד לאלפי שקלים, תלוי בהיקף העבודה הנדרשת.