בדק בית לפני קניית דירה - מתייעצים, משווים וחוסכים

בדק בית לפני קניית דירה

 

 

כל מה שצריך לדעת על בדק בית

 

ברוכים הבאים לאתר בעלי מקצוע שירות 10, כאן ניתן לקרוא המלצות, לקבל ייעוץ מקצועי והצעות מחיר בקליק לבדק בית ל - וכל זה ללא עלות וללא התחייבות!

 

ייעוץ טלפוני והצעת מחיר ללא התחייבות!
 

 

היום כבר אין צורך להשקיע זמן בחיפוש אחר חברת בדק בית טובה, אתר שירות 10 בדק ומצא עבורכם חברות בדק בית איכותיות ומקצועיות שקיבלו ביקורות חיוביות והמלצות מגולשים ועכשיו גם אתם יכולים להינות מייעוץ מקצועי בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות, מלאו את טופס בקשה להצעת מחיר ועד 3 חברות בדק בית יחזרו אליכם טלפונית, בדרך זו תקבלו תשובות לשאלות וגם תעשו השוואת מחירים.

 

כל מה שצריך לדעת לפני הזמנת בדק בית


למה צריך בדק בית?

רכישת דירה היא לא דבר שעושים בכל יום- מדובר על אחת ההשקעות הגדולות ביותר שאדם מבצע במהלך חייו ולכן חשוב לבדוק את הדירה ולוודא כי מדובר על רכישה טובה, נכונה ומשתלמת ושלא יתגלו הפתעות לא נעימות בהמשך.

באמצעות בדק בית אשר מתבצע על ידי מהנדס בנין מומחה לבדק בית יהיה ניתן לגלות בעיות שונות. בדק בית כולל בדיקת ליקויי בניה, איתור רטיבות, שקיעת יסודות, בעיות איטום ועוד. כמו כן, בודק בעל מקצוע בעת בדיקת ליקויים בדירות ובתים לפני רכישה האם קיימות בעיות אקוסטיקה, מבצע בדיקת קרינה, בדיקות רעש, בעיות טרמיטים ועוד. באמצעות סיועו של מהנדס בניה אשר מבצע בדק בית יהיה ניתן להשקיט את החששות ולבצע את הרכישה בלב שלם וללא דאגות.

 

מתי מומלץ לבצע בדק בית?

 

בדק בית הינו בדיקה חשובה שיש לבצע בכל מקרה של קניית נכס חדש או מעבר אל דירה חדשה. באמצעות בדק בית ניתן לבדוק האם ההשקעה משתלמת- האם הנכס עומד בתקנים של תמ"א 38 והאם אין בו ליקויי בנייה. באמצעות הבדיקה המקיפה ניתן לגלות האם ישנם ליקויי בניה ובמידה ויש צורך בתיקונים ניתן להעריך כמה הם יעלו עוד לפני ביצוע הרכישה.

באמצעות הבדיקות השונות, ביניהן: בדיקת גז רדון, עובש בקירות, עובש בתקרה, סדקים בקירות, שימוש בחומרים שאינם איכותיים או שעבר תוקפם, בעיות רטיבות וכן בדיקות נוספות, ביניהן: בדיקות חשמל, ביקורת ליקויי בניה, איתור ליקויי בניה, בדיקות הנדסיות של תהלכי בניה, בדיקות אסתטיות וכו' ניתן לקבל ביקורת טיב בניה, חוות דעת הנדסית ולהוציא דוח ליקויי בניה. הבדיקות השונות עשויות לגלות תקלות שמסכנות חיים ותקלות שאינן דחופות וניתן לתקן בהמשך.

לאחר שמקבל רוכש הדירה דו"ח בדק בית הוא יכול להעריך את סכום השיפוץ (במידה ויש צורך בשיפוץ) ולנהל משא ומתן עם המוכר או הקבלן במטרה לקבל פיצויים או אחריות. בחלק מהמקרים מונע בדק הבית את הרכישה מכיוון שמתגלה כי היא אינה משתלמת לקונה. במידה והבדיקה הובילה לתביעה משפטית ישמש הדו"ח של בדק הבית כמסמך משפטי אשר יעמוד לצד רוכש הנכס.

 

מעוניינים לרכוש נכס חדש?

 

מה חשוב לבדוק?

 

מתי צריך לקחת שירותי עורך דין בדק בית?

אם החלטתם לרכוש נכס חדש תוכלו לבצע מספר בדיקות בעצמכם. ראשית, יש לבדוק את הרקע ולבדוק מיהו הקבלן. תוכלו למצוא את המידע ברשם החברות. רצוי לבדוק אם יש תביעות או התראות נגדו והאם הוא מוזכר באופן שלילי בפורומים ובאתרים של חוות דעת. אם מצאתם את הדירה שאתם מעוניינים לרכוש באתר יד 2 והיא אינה מקבלן יש לבדוק האם קיימת אזהרה בטאבו או האם היא משועבדת לרשם המשכנות או לבנק. כמו כן, רצוי לקבל ייעוץ משפטי. בצורה זו תוכלו לקבל חוות דעת משפטית עבור ליקויי בניה. מומלץ שלא להסתפק רק בעורך דין של הקבלן ולהשתמש בעורך דין פרטי ומקצועי אשר עוסק בתחום המקרקעין.

כמו כן, רצוי לפנות אל שמאי מקרקעין. שירות שמאות יאפשר לכם לקבל מידע על המצב הפיזי והמשפטי של הדירה, על תוכנית המתאר של הקרקע, על זכויות הבנייה ועוד. פרטים נוספים שחשוב לבדוק הם מהו המחיר הסופי- המחיר הסופי כולל את התשלומים על הבנייה, המע"מ וכו'.

מעבר לזאת יש לבדוק מהו הקצב בו יש לשלם, לקבל ייעוץ מעורך הדין שלכם ולוודא כי לאחר העברת התשלום לקבלן הוא מפיק ערבות בנקאית עבור התשלום. חשוב מאוד לשמור על הכתבים של הערבות עד לשלב קבלת הדירה ורשימתה על שמכם. במידה והנכס עוד לא נבנה יש להגדיר בחוזה את תהליך הרישום שיתבצע על ידי הקבלן ולוודא כי אין כל מניעה מהקבלן לבצע את רישום הדירה בלשכת המקרקעין.

פרט נוסף שחשוב לזכור הוא להתנות את מתן התשלום האחרון בקבלת כל האישורים- (ביניהם: פטור מס המכירה, היטלי השבחה, מס שבח ועוד).

 

לבחור בודק בית מוסמך


בדק בית חייב להתבצע על ידי מהנדס אשר מתמחה בביקורת מבנים. הסיבה לכך היא שהמהנדס חייב להיות בעל השכלה, כישרון וניסיון בזיהוי הליקויים. כמו כן, צריך המהנדס לעבוד עם מכשור מקצועי. באמצעות מהנדס מומחה בביצוע בדק בית תוכלו למנוע הפתעות בהמשך הדרך משום שהוא ימצא את כל הליקויים- גם אם הם נסתרים וגם אם הם גלויים. מעבר לזאת, יצליח המהנדס לגלות ניסיונות להסתרה.

לאחר בדק הבית יקבל רוכש הדירה מידע אובייקטיבי. באמצעות מהנדס מומחה בביקורת מבנים אשר הוסמך לבצע בדק בית, צבר ניסיון, יודע כיצד לעבוד עם לקוחות, כיצד לבצע רישום דו"ח בדיקה בצורה מדויקת כך שתתקבל בבית המשפט ועובד עם ציוד מקצועי ומתקדם אשר מאפשר לו לחשוף את הליקויים תוכלו להיות רגועים לגמרי.

 

איך למצוא מהנדס בדק בית מקצועי?


אם החלטתם לרכוש נכס, יהיה עליכם למצוא מהנדס בדק בית מקצועי ובעל ניסיון. תוכלו למצוא את בעל המקצוע על ידי קבלת המלצות וחוות דעת מבני המשפחה, הקולגות, החברים או המכרים שלכם (זאת במידה והם רכשו נכס). במידה והקרובים לכם לא רכשו נכס הם יוכלו לפנות אל סביבתם הקרובה ולקבל חוות דעת מאנשים נוספים.

כמו כן, תוכלו למצוא מגוון מהנדסי בדק בית על ידי הקלדת המילים: "חברות בדק בית מומלצות", "חברת בדק בית המלצות", "מהנדס קונסטרוקציה בדק בית" " או "חברות הנדסה מובילות בדק בית" בשורת החיפוש באינטרנט. מכיוון שקיימים בעלי מקצוע רבים אשר עוסקים בתחום חשוב לבדוק את המהנדסים ולוודא כי הם אכן מקצועיים ומנוסים, לכן בעת הגלישה באתרים זכרו לבדוק מהו הניסיון של כל מהנדס בדק בית, האם הוא מתמחה בתחום ביקורת מבנים- האם הוא ביצע בדק בית לדירות חדשות מקבלן ולדירות מיד 2, האם הוא ביצע בדק בית לאחר תיקוני קבלן ועוד, האם הוא הוסמך לעשות בדק בית, האם הוא עובד עם מכשירים מתקדמים, באילו אזורים הוא מספק שירות, מהי עלות בדיקה בדק בית ועוד. כדי לדעת האם מהנדס בדק הבית שבדקתם גובה מחיר סביר תוכלו להקליד בשורת החיפוש את המשפט:" בדק בית מחירים" ולקבל אומדן על מחירי השוק.

כמו כן, תוכלו לאתר בעל מקצוע אשר מתמחה בתחום פיקוח בניה בדק בית באמצעות גלישה בפורומים. תוכלו להקליד בשורת החיפוש את המילים: "מפקח בניה מומלץ פורומים", "פורומים של בדק בית המלצות" או "איתור ליקויי בניה בבית ודירות פורום" ותמצאו מגוון פורומים אשר עוסקים בתחום בדק בית למוכרי דירה או לרוכשי דירה. גולשי הפורומים יוכלו להמליץ לכם על מגוון מהנדסי בדק בית מקצועיים אשר גובים מחירים הוגנים או להזהיר אתכם מפני מהנדסי בדק בית שאינם מורשים או מקצועיים. כמו כן, יוכלו הגולשים להמליץ לכם על בעלי מקצוע שונים כמו למשל: יועץ איטום, מומחה לאינסטלציה, חשמלאי ועוד.

 

אז קונים או לא קונים?


לאחר שתבדקו את מהנדסי בדק הבית השונים, תערכו השוואת מחירים ועוד, תוכלו לבחור את בעל המקצוע המתאים ביותר. בצורה זו תוכלו להבין האם הרכישה משתלמת או לא והאם יש צורך לבצע תיקונים. לאחר מכן, ובמידה ותחליטו לרכוש את הדירה תוכלו לבצע את המעבר ברגל ימין.

 

כמה עולה בדק בית ?


מחירון בדיקות ליקויים בדירות ובתים לפני קניה

בדיקת ליקויים בדירה עד 5 חדרים – 1,300-1,600 ש"ח

בדיקת ליקויים בדירה מעל 5 חדרים – 1,500-1,800 ש"ח

בדיקת ליקויים בבית קרקע עד 150 מ"ר – 1,800-2,200 ש"ח

בדיקת ליקויים בבית קרקע מעל 150 מ"ר – 2,000-2,300 ש"ח

בדיקת רישוי וחוקיות המבנה – 1,100-1,300 ש"ח

 

מחירון בדיקה הנדסית מקיפה

בדיקה הנדסית מקיפה לדירה חדשה מקבלן – 1,200-2,000 ש"ח

בדיקה הנדסית מקיפה לדירה יד 2 – 1,200-2,000 ש"ח

בדיקה הנדסית בעלת נושא מוגדר יחיד (ריצוף, סדקים, רטיבות וכו) – 800-1,000 ש"ח

בדיקת ירידת ערך לדירה ישנה – 600-1,000 ש"ח

 

מחירון בדיקות חשמל

בדיקות חשמל (ביקורת חשמלאי מוסמך) – 300-340 ש"ח

בדיקת לוח חשמל – 200-300 ש"ח

בדיקת ארון חשמל – 150-250 ש"ח

בדיקת דוד חשמל – 150-200 ש"ח

בדיקה של מקור קצר חשמלי – 130-200 ש"ח

בדיקה + ביקורת הארקה – 1,300-1,700 ש"ח

בדיקות גופי תאורה – 70-100 ש"ח

 

מחירון בדיקות גז, זיהום אוויר וקרינה

בדיקת גז מסוג רדון – 280-380 ש"ח

בדיקת זיהום אוויר – 2,200-3,000 ש"ח

בדיקת קרינה – 280-380 ש"ח


מחירון בידוד אקוסטי

בדיקות בידוד אקוסטי – 6,000-8,000 ש"ח

בדיקת רעש – 150-300 ש"ח

עלות איתור נזילות מים, איטום גגות

איתור נזילות מים – 800-1,000 ש"ח

בדיקת צנרת וביוב – 200-400 ש"ח

בדיקת איטום גגות – 2-4 ש"ח למ"ר

בדיקת איטום תקרות – 2-4 ש"ח למ"ר


מחירון עורך דין בדק בית

עמלת עורך דין בדק בית – 10-20% מערך התביעה

שעת ייעוץ עורך דין בדק בית – 100-300 ש"ח

ט.ל.ח