עבודות טיח - מתייעצים, משווים וחוסכים

עבודות טיח

 

 

כל מה שצריך לדעת על עבודות טיח

 

ברוכים הבאים לאתר בעלי מקצוע שירות 10, כאן ניתן לקרוא המלצות, לקבל ייעוץ מקצועי והצעות מחיר בקליק לעבודות טיח - וכל זה ללא עלות וללא התחייבות!

 

ייעוץ טלפוני והצעת מחיר ללא התחייבות!
 

 

היום כבר אין צורך להשקיע זמן בחיפוש אחר חברת שיפוצים טובה, אתר שירות 10 בדק ומצא עבורכם חברות שיפוצים איכותיות ומקצועיות שקיבלו ביקורות חיוביות והמלצות מגולשים ועכשיו גם אתם יכולים להינות מייעוץ מקצועי בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות, מלאו את טופס בקשה להצעת מחיר ועד 3 שיפוצניקים יחזרו אליכם טלפונית, בדרך זו תקבלו תשובות לשאלות וגם תעשו השוואת מחירים.

 

הכל על עבודות טיח


מתי עושים טיח?

הטיח אשר עשוי מחול ומלט משמש לעבודות בנייה כבר במשך שנים רבות והוא עמיד וחזק ביותר. באמצעות הטיח ניתן לבצע עבודות שיפוץ רבות, ניתן לשפר את המראה של המבנים השונים ולהאריך את חיי המבנה. הטיח מכסה את קירותיו הפנימיים והחיצוניים של המבנה וחשוב מאוד לוודא כי העובדה מתבצעת בצורה מקצועית ואיכותית וכי החומר איכותי. יש לציין כי לא מדובר על חומר זול.

כאשר מבצעים עבודות טיח יש לבחור בסוג הטיח המתאים שכן הטיח יכול להיות מורכב מסוגי לבנים שונות וכן יש להתחשב באזור וברמת הלחות בו מתבצעת הבנייה. על ידי התאמת סוג הטיח הנכון יהיה ניתן למנוע סדקים והתפוררות. האחראיים לבחירת סוג הטיח המתאים הינם מהנדס הבניין, האדריכל ולעיתים גם המפקח אשר עובד באתר. לאחר ביצוע עבודות בניה או יציקות בטון עד לשלב עבודות באמצעות טיח צריכים העובדים לחכות במשך שבועיים.

 

מתלבטים בין כמה סוגי טיח?

 

בואו נעשה מעט סדר בדברים

 

ניתן להשתמש במגוון סוגים של טיח ואלו משמשים למטרות שונות: ניתן לבצע טיח רגיל ולהשתמש בו לצורך טיח פנים אשר משמש כמעטפת פנימית של המבנה, ניתן לבצע עבודות טיח חוץ אשר מכסה את קירותיו החיצוניים של המבנה, ניתן למצוא טיח לבן על בסיס צמנט, שליכט אקרילי, טיח גבס, טיח ווגה ועוד. עובדי המקצוע משתמשים בסוגי טיח נוספים כמו למשל: טיח אקרילי לציפוי חוץ וגימור קירות חיצוניים, שליכט לקיר, טיח תרמי (מדובר על טיח רגיל אליו מתווספים כדורים של קלקר), טיח צבעוני, טיח חוץ צבעוני, טיח לבידוד מבנים מחום וקור ועוד.

 

איפה עושים טיח?

 

מתי לא מומלץ לעשות טיח?


עבודות הטיח מתבצעות מחוץ למבנים ובתוך המבנים. כאשר מדובר על עבודות אשר מתבצעות מחוץ למבנה יש להחליק את המשטחים, להרטיבם ולהכינם לשכבת הרבצה- כלומר השכבה הראשונית אשר אוטמת ומגינה על המבנה. שכבת ההרבצה יכולה להתבצע באמצעות מכונה או באופן ידני. במידה והעבודה מתבצעת ביום חם רצוי להרטיב את הטיח פעם נוספת. כאשר מיישרים את השכבה יש להשתמש במלץ' או סרגלים ולוודא כי המבנה חזק באופן בו לא ייווצרו סדקים. השלב הבא של העבודה יהיה לבצע שכבה מיישרת- במרבית המקרים יש להוסיף מים כדי לצור את התערובת, אחר כך עושים שליכטה. טייח מנוסה יוכל לבצע גם טיח חוץ תרמי אשר ימנע בעיות תרמיות ורעשים.

עבודות טיח פנים מתבצעות אך ורק במרחבים סגורים- תהליך העבודה זהה לתהליך הביצוע של טיח חוץ וכן עובייה של שכבת ההרבצה זהה (על עובייה של השכבה להיות כ- 4-6 מ"מ) ובמידה ומדובר על שטח חלק כדאי להוסיף מוספים אקריליים אשר ישפרו את איכות ההדבקה. לאחר מכן יש ליישר את החומר באמצעות מתכת או סרגל עץ ולהחליקו בעזרת מלץ'. בשלב הבא יש למרוח טיח מיישר. בסיום העבודה יש למרוח שליכטה לבנה בעלת עובי של 1- 2 מ"מ ולהכינה באמצעות מלץ. כמו כן, יש להשתמש בספוג לח לצורך החלקה ורצוי למרוח על המבנה שליכט בגר לצורך החלקה.

כאשר מבצעים עבודות טיח בתוך חדרים בעלי רטיבות רצוי לבצע את עבודת החיפוי רק לאחר 10 ימים לכל הפחות. כמו כן, מומלץ להשתמש באריחי קרמיקה בעלי מרווחים של כ- 3 מ"מ ולהניח רובה בחריצים עם סיומה של העבודה. יש להשאיר את הרובה כ- 48 שעות. במידה ויש שימוש בשכבת טיט צריכים האריחים לעבור השרייה במים כמספר שעות ואם החיפוי לא מבצע עד התקרה צריך לבצע טיח אשר כולל שכבת גימור ולצבוע אותה בגוון אשר מתאים למקום.

יש לציין כי לא רצוי לבצע את עבודות הטיח על קירות רטובים או לחילופין- בימים גשומים או חמים ביותר. כמו כן, לא רצוי לבצע טיח אשר עבה יותר מכ- 8 מ"מ או בעל עובי של פחות מ- 5 מ"מ. נוסף על כך, רצוי לבצע את כל עבודת הטיח ברצף- כלומר לא לעשות הפסקות.

 

לחפש מומחה לעבודות טיח


אם אתם מעוניינים לבצע יישור קירות, תיקון חורים וסימני שבר בקירות, תיקוני טיח או כל עבודת טיח אחרת יהיה עליכם לפנות אל הנדימן מומחה לעבודות טיח, כמובן שתוכלו לחפש באינטרנט את המילים: "טיח עשה זאת בעצמך" אך פעמים רבות עדיף לפנות אל טייח מנוסה.

שיפוצניק מומלץ יהיה בעל מקצוע אשר קיבל כמה המלצות- המלצה אחת אינה מספיקה וחשוב שלא לפנות אל השיפוצניק במידה וקיבלתם חוות דעת חיובית אחת. כמו כן, יש לצפות בעבודות שביצע השיפוצניק- לא כל שיפוצניק מתמחה בכל העבודות, יש לדעת זאת. טייח מקצועי מומלץ ישמש גם בתור יועץ איטום ובידוד תרמי ואקוסטי לבניין ויוכל לענות לכם על כל שאלה באופן מקצועי ובסבלנות.

 

אני מחפש שיפוצניק אשר מתמחה בעבודות טיח.

 

איך אוכל למצוא אותו?


חיפושים באינטרנט

תוכלו למצוא את הקבלן הדרוש על ידי הקלדת המילים: "קבלן שיפוצים המלצות" במנוע החיפוש. לאחר מכן תוכלו לגלוש במגוון אתרים של בעלי מקצוע ולבדוק כמה מהם בצורה מקיפה. חשוב מאוד לבחור בשיפוצניק אשר ביצע את העבודות הדרושות לכם- (אם אתם צריכים לבצע עבודות טיח לממד חפשו טייח לממד, אם אתם מעוניינים לבצע עבודות טיח לסלון- חפשו בעל מקצוע אשר מבצע עבודות טיח פנים וכו').

נוסף על כך יש לבחור בבעל מקצוע אשר גובה מחירים הוגנים, עומד בזמנים שנקבעו מראש וכמובן- אדיב, הגון ויעיל. מעבר לזאת, חשוב שלא להאמין לכל מה שכתוב באתרים- במידה והאתר מציין סיסמאות שונות כמו למשל- כותב "בדקנו!" או במידה וגלשתם באתרים שונים אשר ממציאים לעצמם תווי איכות- קחו את ההצהרות הללו בעירבון מוגבל.

גולשים בפורומים ומחפשים תשובות

כמו כן, תוכלו לערוך חיפוש בפורומים שונים אשר עוסקים בתחום. על ידי הקלדת המילים: " פורומים של טייחים מקצועיים מומלצים" או: "טיח פנים וחוץ המלצות פורומים" תוכלו למצוא מגוון פורומים אשר עוסקים בנושא. גולשי הפורומים יוכלו להשיב על שאלות שונות כך שתוכלו לשאול אותם: "האם יש לכם בעל מקצוע אשר מתמחה בעבודות טיח שונות?, " כמה עולה עבודות טיח?" "האם יש לכם טבלאות של עבודות טיח השוואת מחירים?" "כמה זמן לוקח לבעל המקצוע לבצע עבודות טיח למקלחת?" ועוד. נוסף על כך, יוכלו הגולשים לכתוב לכם אל אילו בעלי מקצוע לא רצוי לפנות ולחסוך לכם עוגמת נפש.

הדרך המוכרת והישנה – מה אומרת הסביבה?

דרך נוספת ומוכרת תהיה לפנות אל קרובי משפחה, חברים, קולגות ומכרים ולבקש מהם להמליץ לכם על טייח מנוסה ומקצועי. סביר להניח שהקרובים יכירו טייח מקצועי ויוכלו להמליץ לכם עליו ולהראות לכם תמונות של עבודות שביצע בביתם או במשרדם. במידה והסביבה הקרובה אליכם לא תכיר טייח מנוסה יוכלו הסובבים לפנות אל מכרים וחברים שלהם ולבקש מהם המלצה על בעל מקצוע מתאים.

לאחר מציאת בעל המקצוע המבוקש תוכלו להתחיל בביצוע העבודה.

נקודה חשובה: חשוב מאוד לוודא כי התשלום ולוח הזמנים ברורים לשני הצדדים. בצורה זו תוכלו למנוע אי הבנות.

 

טיפים עבור עבודות טיח


יש כאלה שהמילה טיח מעוררת אצלם קונוטציה של חדר אפור, שומם, המתאים למוסך או מפעל באזור תעשייה. אז תשכחו מכל מה שאתם יודעים על טיח. מדובר באחד הלהיטים המרכזיים בעולם העיצוב. קיר הצבוע בציפוי שליכט צבעוני יוכל לשדרג את החלל בכמה רמות ולהכניס לא מעט צבע אל החיים שלכם. אז הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על שיפוץ הדירה שלכם באמצעות טיח צבעוני.

 

שליכט צבעוני – מה עושים איתו בכלל?

 

קרה לכם פעם שנכנסתם לחלל מעוצב בקפידה בבית מלון או במסעדת יוקרה ולא ממש הבנתם מה גורם לכם להתרוממות נפש. בעבר היה נהוג לחשוב כי צבע הקירות הוא זה שיקבע את השפה העיצובית של החלל. היום כבר ידוע לכל כי גם למרקם הצבע יש אמירה לא קטנה.

היתרון של טיח צבעוני הוא שאפשר לעצב אותו בצורות ובמרקמים שונים. גם על ידי שבלונות מוכנות, גם על ידי מכשירים ומברשות שונות וגם על ידי ספוג. כל אלה יקנו לטיח את הצורה שתרצו.

 

טיח דקרוטיבי – למה הוא מתאים? 

טיח דקורטיבי הוא פתרון עיצובי לבית וגם לחוץ.

הנה מספר שימושים שתוכלו לשלב בהם עיצובי שליכט צבעוני:

טיח פנים: בתוך הבית תוכלו לשלב קיר אחר או מספר קירות שיתכתבו בשפה זהה. חשבו כמה יופי תוכלו להשיג כשאחד הקירות בסלון ישתלב עם המזנון הדקורטיבי שלכם. שליכט צבעוני הוא פתרון מצוין לכך.

טיח חוץ: בכל שכונה יש בית אחד הבולט יותר מיתר הבתים. ניתן לצבוע את הקירות החיצוניים באמצעות טיח מוכן וניתן גם להכין את הטיח במקום.

 

אלו סוגי טיח קיימים?


בשוק קיימים שלושה סוגי טיח עיקריים:

טיח אקרילי: מכיל צבע אטום ומבריק יותר, ניתן לצבוע איתו ולעצב את הצבע בטקסטורות שונות.

טיח גבס: טיח הגבס מזוהה עם צבע מט יותר. ניתן אפילו לעצב איתו קונסטרוקציות שונות.

טיח לבית: מדובר בטיח עדין יותר שיוכל להוסיף אלמנט עיצובי לבית שלכם.

 

כמה עולה עבודות טיח?


כשמדובר על עיצוב טיח מחיר נע בין מאות לאלפי שקלים בודדים. תלוי בגודל הקיר שתרצו לעצב ובמרקם. תוכלו לעשות את העבודה בעצמכם ולהגיע לעלות זולה בהרבה.

טווחי מחירים עבודות טיח

קילוף טיח עד 10 מ"ר – 80-100 ש"ח

קילוף טיח עד 60 מ"ר – 70-100 ש"ח

ביצוע עבודות טיח פנים עד 10 מ"ר – 170-200 ש"ח

ביצוע עבודות טיח פנים עד 60 מ"ר – 120-150 ש"ח

מחיר טיח לקיר פנימי – 50-80 ש"ח למ"ר

מחיר טיח לקיר חיצוני – 70-120 ש"ח למ"ר

מחיר שליכט לקיר חיצוני- 150-350 ש"ח למ"ר

ט.ל.ח