שיפוץ אמבטיה - מתייעצים, משווים וחוסכים

שיפוץ חדר אמבטיה

 

 

כל מה שצריך לדעת על שיפוץ אמבטיה

 

ברוכים הבאים לאתר בעלי מקצוע שירות 10, כאן ניתן לקרוא המלצות, לקבל ייעוץ מקצועי והצעות מחיר בקליק לשיפוץ אמבטיה - וכל זה ללא עלות וללא התחייבות!

 

ייעוץ טלפוני והצעת מחיר ללא התחייבות!
 

 

היום כבר אין צורך להשקיע זמן בחיפוש אחר חברת שיפוצים טובה, אתר שירות 10 בדק ומצא עבורכם חברות שיפוצים איכותיות ומקצועיות שקיבלו ביקורות חיוביות והמלצות מגולשים ועכשיו גם אתם יכולים להינות מייעוץ מקצועי בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות, מלאו את טופס בקשה להצעת מחיר ועד 3 שיפוצניקים יחזרו אליכם טלפונית, בדרך זו תקבלו תשובות לשאלות וגם תעשו השוואת מחירים.

 

לשפץ את האמבטיה – מדריך זיהוי ע"פ שלבים


את היכולת לזהות שחדר האמבטיה שלכם צריך שינוי, שיפוץ ואולי שדרוג- אף אחד הרי לא צריך ללמד אתכם.

אך אנשים שאינם מומחים בכל הקשור אל עיצוב ואל חדרי אמבטיה במיוחד, יתקשו אולי להבין באיזה שלב של בעיתיות נמצא חדר האמבטיה שלהם.

ההבדל בין השלבים השונים של הזנחת האמבטיה הוא הבדל מהותי מכל הבחינות: אין הרי טעם להשקיע מאמץ, כסף וזמן יקר בשינויי כל מה שנמצא בחדר האמבטיה אם שינוי פשוט יעשה עבורכם את העבודה, וההפך: זיהוי של צורך בשינוי דרסטי יעשה גם הוא שירות של קיצור תהליכים וחסכון כספי באופן מהיר.

כל מה שהייתם צריכים כדי לזהות את מצב האמבטיה שלכם- לפניכם.

 

שלב א – מייק אפ על הפנים

 

רב חדרי המקלחת והאמבטיה נמצאים במצב זה של הזנחה או חוסר טיפוח. לכאורה, כשאתם נכנסים לחדר האמבטיה הכל נמצא שם והכל יחסית במצב טוב- אבל התחושה לא משהו. העיצוב לא דקורטיבי, קרמיקת האמבטיה והכיור אולי קצת אכולות ומצהיבות והחדר נראה חסר אופי וחן. הפתרון פשוט למדי ונחשב לסוג של "עזרה ראשונה" בכל הקשור לעיצוב חדר האמבטיה- ונחשבת גם לטיפוח שישמור עליכם מפני נזקים עתידיים של פגיעה באמבטיה, כיור ואפילו בחיבורים בין הקרמיקות באופן יעיל.

הפתרונות הם זולים יחסית והעבודה מהירת ביצוע: הלבשת אמבטיה, זאת אומרת ציפוי אמבטיה יהפוך אותה לנראית חדשה לגמרי, מבלי לעלות לכם בזמן ההוצאה והכנסה של אמבטיה חדשה או עלותה. מחיר חידוש אמבטיה יהיה זול יותר מאמבטיה חדשה (באותה רמת איכות) כמעט תמיד.

שיפוץ אמבטיה או חידוש אמבטיה לוקחים זמן מועט יחסית, הם מחזירים לה את היופי הראשוני שלה וכמובן שומרים עליה לעתיד בכך שמוסיפים לה שכבת מגן נוספת נגד בלות השנים.

חידוש אמבטיות מתבצע במספר שיטות- בין אם מדובר על צביעת אמבטיה, ציפוייה בחומרים שונים. בנוסף, אפשר כמובן להחליף את הארונות ולעבור אל ארונות אמבטיה מעוצבים, הברזים וכל שאר החלקים הנשלפים יותר של החדר.

חידוש של בידוד סיליקון בין אריחים ובינות האמבטיות והכיורים יעשה גם הוא עבודה מעולה בחידוש החדר. לשאלה כמה עולה חידוש אמבטיה יש פרמטרים רבים, אך עדיין אין ספק שזוהי הדרך הזולה ביותר מבין האלטרנטיבות.

 

שלב ב – מתיחת פנים

 

עבודה של יום או יומיים ושינוים קלים בלבד של החלפת הציוד במקלחת או באמבטיה לא יעשו לכם הבדל רב, אם צבע הקרמיקה שמצפה את הקירות והרצפות של חדר האמבטיה שלכם מצהיב, אם הם שבורים או אינם מתאימים לסגנון עיצוב חדרי אמבטיה הרצוי לכם. במצב כזה, עליכם למצוא את עצמכם עם עבודה "כבדה" יותר, אך עדיין קלה יחסית.

בקטגוריה זו של תיקון הזנחה אפשר למצוא שיפוץ חדר אמבטיה קוסמטי הכולל החלפת אמבטיה וכיורים, שיפוץ מקלחת או החלפתה, החלפת אריחים לאמבטיה הן לקירות והן לרצפה ואפילו שינויי תאורה לאמבטיה. כל מה שאינו מצריך עבודה עמוקה של הזזת צנרת או הזזת קירות אך עדיין דורש יותר עבודה, זמן, כסף והשקעה מאשר החלפת ברזים לאמבטיה.

 

שלב ג – ניתוח לב פתוח


במקרים מסוימים תיקון אמבטיה או הורדת חלודה מאמבטיה לא רק שאינן מספיקות אלא שאינן בכיוון בכלל כדי לשנות את התחושה והשימוש של חדרי אמבטיה.

תיקון אמבטיות יעיל רק במקרה בו חדר האמבטיה טוב לכם כמו שהוא מבחינת מיקום הפריטים בחדר. אבל לעיתים קרובות כדי למקסם את היעילות של חדר האמבטיה, כדאי להזיז את אביזרים לאמבטיה מסביב- להוציא את האמבטיה ולהכניס במקומה מקלחונים לאמבטיה, להזיז את האמבטיה למקום אחר בחדר או להכניס לתוך החדר גם שירותים.

עיצוב אמבטיות כזה הכולל לא רק צביעת אמבטיות אלא הזזת והוספת צנרת, יכולה להאריך את זמן העבודה ומחירה. עם זאת עיצוב חדרי אמבטיה קטנים באופן יעיל כמעט תמיד דורש מכם יצירתיות והזזת או הוספת פיסת צנרת פה ושם. במקרה כזה, קרמיקה לאמבטיה שהינה חיפוי רצפתי ולעיתים גם חיפוי קירות, כמעט תמיד חייבת להיות מוחלפת לאחר העבודה.

 

שלב ד – יצירת יש מאין


אולם לעיתים נדירות ביותר, אך קורה כי אתם זקוקים בדירתכם לחדר אמבטיה נוסף או להזזה מוחלטת של חדר האמבטיה ממקומו.

מצב כזה נחשב לסבוך יותר מכל מצב אחר עליו דיברנו עד כה, שכן הוא מערב לא רק הכנסה של אמבטיה קטנה, רכישת ארונות אמבטיה תלויים, אולי החלפה של כיור אמבטיה וגם חיפוי קירות באמבטיה עצמה, אלא גם תיקון נזקים משניים לחדרים אחרים בבית שצריכים להפגע בגלל העברת צנרת אל חדר האמבטיה המיועד.

אין ספק כי שיפוץ אמבטיה בזול לא יכול בעצמו ברכישת אמבטיה חדשה בתוך הדירה ועדיין תוכלו להוזיל עלויות ע"י רכישת אמבטיות, כיורים, ברזים, וגם ארונות אמבטיה במבצע וחתימה על עסקה כוללת עם קבלני שיפוצים לשיפוץ כל הבית ולא רק חדרי האמבטיה.

ירידת עלויות יכולה גם להיעשות בהתחשב בהוצאות עתידיות של תחזוק ולכן, ברב הבתים היום מעדיפים מקלחת לאמבטיה.

מקלחונים נוטים להיות יעילים יותר לניקוי וחסכוניים יותר במים על אף שחלקם יכול להאמיר למחירים גבוהים בעת הרכישה הראשונית, יותר מאשר מחירי אמבטיות לעיתים. אריחים לאמבטיה פשוטים יכולים גם הם להוזיל את ההוצאה, אך הקפידו להתפשר על עיצוב ולא איכות- כדי לא למצוא את עצמכם בצורך לתיקונים כעבור מספר חודשים בלבד.

 

ציפוי אמבטיה


מה זה ציפוי אמבטיה? כמה זמן ניתן להשתמש באמבטיה לאחר הציפוי החדש?

הסרת הציפוי הקיים והתזה של ציפוי חדש מתבצע תוך 24 שעות כולל שלב הייבוש.

לאחר 24 שעות תוכלו ליהנות מאמבטיה חדשה בעלת מראה מבריק ונוצץ. מה לגבי הצבע? תוכלו לבחור כמעט כל צבע שרק תרצו, חשוב להתייעץ עם הקבלן המבצע ולבדוק לפני תחילת העבודה על מנת שהצבע שראיתם בדמיונכם אכן יתקבל בפועל בתוצאה הטובה ביותר על האמבטיה שלכם.

 

מילות פרידה


חדר האמבטיה הינו חדר שמשפצים לעיתים רחוקות, שלא כמו חדרי המגורים. על כן השקעה של כסף ברכישת חדרי רחצה מעוצבים חייבת להיעשות מתוך התחשבות בחוזק החומרים הנרכשים.

ככלל, שיפוץ, ניקוי, הלבשת אמבטיה יהיו זולים יותר מרב חלופות ההחלפה באותה רמת איכות. עבור החלפת אמבטיה מחיר שנע ע"פ פרמטרים רבים- גודל, עיצוב וחומר האמבטיה וכו'.

עליכם גם לקחת בחשבון את הנזקים המשניים לבית או לחדר בעת הזזת פריטי חדר האמבטיה כדי לייעל את החדר. ואל תשכחו להקפיד על בעלי מקצוע איכותיים, לא משנה באיזה שלב האמבטיה שלכם נמצאת.

 

כמה עולה שיפוץ אמבטיה?


כמה עולה שיפוץ אמבטיה? ובכן, הכל תלוי מה הדרישות שלכם, מה הדברים שאתם מעוניינים לשנות וכמובן - טיב החומרים בהם תשתמשו.

רק קרמיקת האריחים לדוגמא יכולה לנוע בין 80-300 שח למטר רבוע, בהתאם לאיכות ולעמידות שלהם.

מחיר שיפוץ אמבטיה מושפע גם מהפריטים שתכניסו לחדר- הבדלי מחירים משמעותיים קיימים בין אמבטיות קטנות, אמבטיות מעוצבות, אמבטיית ישיבה, אמבטיה אקרילית, אמבטיה מתקפלת, אמבטיה פינתית או כל אמבט חלומי שחשבתם עליו.אמבטיות חדשות – 1,000-7,000 ש"ח.

טווחי מחירים שיפוץ אמבטיה

שיפוץ אמבטיה כולל - 8.000-20,000 ש"ח

כלים סניטריים – 600-2,000 ש"ח

כיור רחצה – 400-3,000 ש"ח

אסלות – 400-2,500 ש"ח

מיכלי הדחה – 180-350 ש"ח

בידה – 600-1,200 ש"ח

ברזים – 200-1,800 ש"ח

אריחים – 300-450 ש"ח

ארונות אמבטיה – 1,800-4,800 ש"ח

מקלחונים – 600-5,500 ש"ח

ט.ל.ח